5 SEKUND

banerpng

Autor: SŁAWOMIR CZUBA, JACEK ZDYBEL

Wydawca: TREFL

Ilość graczy: 3 - 6

Przybliżony czas gry: 10 - 15 minut


Dzisiaj przybliżymy jedną z pierwszych gier imprezowych w naszej kolekcji. 5 Sekund to gra nie wymagająca wielogodzinnego zapoznawania się z instrukcją. Otwierasz pudełko, rozkładasz planszę i pionki i zaczynasz grę.

Zasady są bardzo proste. Jeden z graczy czyta pytanie i obraca dołączoną do zestawu spiralę (jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało), która odmierza dokładnie 5 sekund, w przeciągu których inny gracz musi wymienić trzy rzeczy odpowiadające zadanemu pytaniu. Po poprawnej odpowiedzi może przesunąć swój pionek o jedno pole na planszy, aczkolwiek plansza to jedynie kosmetyczny dodatek. Cała zabawa głównie polega na odpowiedziach na pytania, które niby są banalne i oczywiste, aczkolwiek nie zawsze pięć sekund to wystarczający czas, żeby w ferworze walki wymienić nawet najprostsze odpowiedzi.


49900231_1135727689933752_4475635365889179648_ojpg


Gra idealnie nadaje się do zabawy w większym gronie osób i pomimo prostoty oraz banalności dostarcza dużej dawki emocji i dobrej zabawy. Gra ma kilka wersji dla dzieci oraz nieco starszych. Już nie mogę się doczekać sprawdzenia i opisania Wam wersji „Bez Cenzury” już dostępnej na polskim rynku. Odpowiedź na pytanie „Wymień trzy wilgotne miejsca” nie jest tak oczywista w tej wersji jaki jezioro, kałuża czy ocean.

CO NA TAK:
- idealna na spotkania w większym gronie znajomych
- szybka i dynamiczna
- dostarcza rozrywki całej rodzinie

CO NA NIE:
- po większej ilości gier zna się na pamięć już wszystkie pytania i odpowiedzi

OCENA: 4/6
wrpng