CORTEX: WYZWANIA

banerpng

Autor: JOHAN BENVENUTO, NICOLAS BOURGOIN

Wydawca: REBEL

Ilość graczy: 2 - 6

Przybliżony czas gry: 15 minut


Pierwsze zetknięcie z tą grą było dość niespodziewane. Nie tak jak zawsze to my decydowaliśmy jaką grę wybrać, a zaskoczyli nas znajomi, którzy wpadli z wizytą i przynieśli między innymi tę grę.

Cortex to banalnie prosta, ale zarazem emocjonująca gra towarzyska. Gracz ma jak najszybciej, wykonując zadania umieszczone na kartach, zebrać cztery części mózgu. Jest grupa osób, dla których będzie to jedyny jaki posiadają. Wyzwania są bardzo proste, co pozwala bawić się zarówno dzieciom jak i dorosłym. Gracze muszą zapamiętywać symbole na kartach, odszukać drogę w labiryncie, dopasować brakujące elementy, znaleźć pary takich samych obrazków itp. Aby zdobyć wyzwanie i podjąć się jego wykonania trzeba odkrytą kartę jak najszybciej nakryć dłonią. Wyobrażacie sobie stado dorosłych osób rzucających się na blat i nawalających w niego dłońmi? To cud, że stół to przetrwał.. jednak szwedzka myśl techniczna rządzi.


49776655_1135670759939445_8846106657944502272_njpg


Same Wyzwania to tak zwana podstawka, są jeszcze dostępne na rynku wersje 2, Original oraz dla dzieci. Gra naprawdę jest nie tylko dobra dla dzieci, aby rozwijać ich spostrzegawczość oraz percepcję, ale jest również genialnym uzupełnieniem imprez dla dorosłych. Nawet banda największych sztywniaków się przy niej rozkręci, a zabawa skropiona odrobiną czegoś mocniejszego jest jeszcze lepsza. Zaznaczam „odrobiną”. Przy większej ilości gra robi się nadzwyczaj trudna, wiem to z autopsji.

CO NA TAK:
- idealna aby rozkręcić imprezę
- łatwa, prosta i dynamiczna
- genialna dla większej ilości graczy

CO NA NIE:
- wariant gry dwuosobowej trochę nudnawy

OCENA: 5/6
wrpng