CZÓŁKO: BEZ CENZURY

banerpng

Wydawca: 2 PIONKI / PORTAL GAMES

Ilość graczy: 2 - 8

Przybliżony czas gry: 30 minut


Szukam, przeglądam, odświeżam, porównuje, przeliczam, zamawiam, kupuje. Czyli standardowa procedura, którą powtarzamy praktycznie codziennie by wyhaczyć najlepsze promocje. Z racji tego, że niedawno mieliśmy walentynki zalała nas fala różnego rodzaju przecen i promocji. Kolacja we dwoje, bilety na mecz koszykówki, pomidory w warzywniaku i chleb w piekarni- wszystko za pół ceny, dzielone na dwa. Świat zatonął w czerwieni. Na szczęście i o nas planszówkowcach nie zapomniano. Portal Games wypuścił promocję na grę Czółko i Czółko bez cenzury. Biorąc pod uwagę nasze chore poczucie humoru oczywiście wybraliśmy czółko bez cenzury. W taki oto sposób zostaliśmy posiadaczami kolejnej gry imprezowej.


52001105_1157620264411161_8879788830861819904_ojpg


Sama gra Czółko jest znana chyba wszystkim nawet, jeśli w nią nie graliście to kojarzycie na pewno z amerykańskich komedii. O ile nie spędziłeś większości życia na Marsie dobrze wiesz o czym mowa. Ja myśląc o tej grze mam przed oczami filmik z facepalm dostępny na youtub-ie. Jak dla mnie pasuje idealnie biorąc po uwagę sam sposób gry jak i nie kiedy hasła, które się tam pojawiają. Dbając o wszystkich naszych fanów i czytelników, nawet tych z Marsa, pokrótce przybliżę o co chodzi w tej zacnej grze imprezowej. Zasada jest bardzo prosta, pobieramy kartę z hasłem i przykładamy ją do czoła. Druga osoba musi naprowadzić nas na tekst, który chodzi nam po głowie. Na odgadnięcie hasła masz 30 sekund. Jeżeli Ci się uda kładziesz kartę przed sobą, jeżeli nie odkładasz ją na bok. Wersja bez cenzur dodaje tej zabawie sporą ilość pikanterii i jeszcze więcej śmiechu i dobrej zabawy. W zestawie otrzymujemy 4 kategorie dwustronnych kart: kolor fioletowy - 18+; kolor malinowy - impreza; kolor pomarańczowy- babski wieczór; kolor turkusowy- męski wieczór. Jak widać jest, w czym wybierać. Dla urozmaicenia rozgrywki na karcie umieszczono słowo bomba. Jeżeli zostanie ono wypowiedziane przez aktywnego gracza, automatycznie hasło uznaje się za nieodgadnięte. Co by było jeszcze trudniej w rozszerzonym wariancie gry dochodzą nam karty Trybu Gry, które wprowadzają dodatkowe czynności do rozgrywki. I tak kolejno mamy pokazywanie, pokazywanie grupowe, opowiadanie, opowiadanie na literę P, opowiadanie pełną dłonią- moje ulubione, ophofiatanie po fhansusku, opowiadanie ze skłonem, opowiadanie na zachętę, opowiadanie na małpę, opowiadanie łańcuchowe, Hej! Oczy mam tutaj! Jak widzicie opcji jest całe mnóstwo. Wiadomo im więcej osób tym lepsza zabawa, ale we dwie również można się świetnie bawić w szczególności gdy jest się tak powalonym jak my.


51996542_1157620304411157_3116674101020721152_ojpg


Podsumowują Czółko bez cenzury to naprawdę świetna gra imprezowa. My bawiliśmy się przy niej naprawdę genialnie. Jest to również dobry sposób na popracowaniem nad komunikacją między sobą. W końcu musisz przekazać treść tak, aby druga strona zrozumiała, o co chodzi. Więc jak dla mnie bomba! Jako totalny zakręt na punkcie rozwoju osobistego uważam każdą możliwość pracy nad relacjami za strzał w dziesiątkę. Tym bardziej gorąco polecam wszystkim tę grę. Oczywiście im będzie was więcej tym lepsza zabawa. Patrząc na to z perspektywy domówki już śmieje mi się twarz na myśl o nieudolnych próbach rozszyfrowania hasła na podstawie podpowiedzi ze strony 5 osób. Ubaw murowany!


CO NA TAK:
- zabawne hasła
- szybka i dynamiczna
- wiele wariantów rozgrywki
- wywołująca salwy śmiechu
- buduje relacje i poprawia komunikację
- rozerwie towarzystwo bez użycia telewizora, komputera lub konsoli

CO NA NIE:
- wymaga posiadania poczucia humoru, dystansu do siebie i świata

OCENA: 5/6

wrpng