GRAM, WIĘC CZYTAM - OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA NAJLEPSZĄ GRĘ PUDEŁKOWĄ

banerpng


"GRAM, WIĘC CZYTAM"

Ogólnopolski konkurs na najlepszą GRĘ PUDEŁKOWĄ na bazie Uniwersum Dwuświata


Zawsze z wielką przyjemnością patronujemy inicjatywom, które w jakikolwiek sposób popularyzują nasze hobby. Nie inaczej było tym razem. "Gram, więc czytam" to konkurs, który nie tylko popularyzuje gry bez prądu, ale również łączy je z czytelnictwem oraz pozwala wykazać się niebywałymi talentami, oraz kreatywnością wszystkim uczestnikom. Jakże by mogło być inaczej, skoro aby wygrać, trzeba w sprawnie działającym zespole zaprojektować swoją grę bazującą na świecie "Kronik Dwuświata".


PlakatKonkursGra_1jpg


CEL

Głównym celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży poprzez powiązanie książki z grą planszową bądź karcianą. Dodatkowo aspiracją konkursu jest budowanie u młodzieży motywacji do rozwoju kreatywności, twórczości i przedsiębiorczości. Udział w konkursie daje młodym ludziom okazję do budowania umiejętności pracy w zespole oraz prowadzenia projektu według własnych koncepcji. 



KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

W konkursie mogą brać udział zespoły od 2 do 5 osób w wieku od 10 do 24 lat. Każdy zespół musi mieć pełnoletniego opiekuna, który potwierdza zgłoszenie zespołu, przesyłane do Organizatora. 



PRZEDMIOT KONKURSU

Zespoły zgłoszone i zapisane do konkursu opracowują własną koncepcję stworzenia gry planszowej lub karcianej na bazie świata i fabuły z serii fantasy „Kroniki Dwuświata”. Koncepcja powinna minimum zawierać: 


1. Dobrze brzmiący tytuł gry 

2. Określenie czy jest to gra planszowa czy karciana 

3. Określenie dla ilu osób jest to gra (ile osób może w nią grać?) 

4. Określenie co jest celem gry, jakie są warunki zwycięstwa (np. pokonanie rywali, najszybsze osiągnięcie celu, zdobycie największej liczby punktów itp.) 

5. Wymienienie wszystkich elementów z jakich będzie składać się gra, czyli co i w ilu sztukach gracz znajdzie w pudełku (np. kostki, plansze, karty itp.) 

6. Opisanie ogólnych założeń mechaniki gry (zasady gry, tury, akcje, punkty itp.) 

7. Uargumentowanie co jest główną zaletą gry i dlaczego będzie się w nią dobrze grało, czyli na czym polega jej atrakcyjność


Wykonanie makiety lub wizualizacji gry i/lub elementów będzie dużym atutem. Zatwierdzone zespoły otrzymają do dyspozycji pliki z grafikami Kronik Dwuświata (m.in. Mapa Dwuświata, 5 postaci z powieści, dostępne ilustracje)


Wykreowana przez zespół koncepcja GRY jest przez jego członków nagrywana w formie krótkiego filmu (max do 15 minut, format mp4 lub avi), a następnie przesyłana do Komisji Konkursowej na adres: hubert@pstd.org.pl 



PLANOWANY PRZEBIEG KONKURSU 

Konkurs przebiega w dwóch etapach:

Etap 1. Zgłoszenie i ocena przez Komisję konkursową filmów nadsyłanych przez zespoły 

Etap 2. Plebiscyt internetowy wybierający najlepszą koncepcję spośród tych, które zostały nominowane do II etapu przez Komisje konkursową



Zgłoszenie krok po kroku:

1. Zespól zgłasza się do konkursu wypełniając formularz (pstd.org.pl/index.php/konkurs lub papierowy podczas spotkania z Pawłem Kopijerem, autorem trylogii Mitrys). Wymagany podpis pełnoletniego Opiekuna zespołu. 
 

2. Przedstawiciel Komisji Konkursowej oddzwania (odpisuje) na dane kontaktowe Opiekuna zespołu, podane w zgłoszeniu, by potwierdzić przyjęcie do konkursu i podpowiedzieć technicznie jak sprawnie opracować koncepcję. 

3. Zespół opracowuje swoją koncepcję GRY, wykonuje ewentualne jej makiety/elementy i nagrywa filmik, na którym członkowie zespołu opowiadają o GRZE, prezentując ją z jak najlepszej strony, a następnie filmik wysyłają na adres mail Komisji Konkursowej 

4. Komisja ocenia wszystkie nadesłane filmiki i wybiera 5 lub 10 do drugiego etapu – te wybrane są publikowane na Fanpage’u autora Trylogii Mitrys, Kroniki Dwuświata oraz grupie dyskusyjnej Książki Fantasy. 

5. Internauci głosują na poszczególne filmiki, wybierając tym samym w fanowskim plebiscycie ten, który zwycięża cały konkurs. 

6. Wyniki konkursu są ogłaszane w mediach, zwycięzcy otrzymują nagrody.


Termin nadsyłania zgłoszeń zespołów konkursowych: 

– do 30 kwiecień 2020 Termin nadsyłania filmów prezentujących koncepcje do konkursu 

– do 31 maja 2020 Wyłonienie laureatów I etapu 

– do 15 czerwca 2020 Prezentacja filmów z koncepcjami które przeszły do II etapu 

Rozstrzygnięcie konkursu 

– do 30 czerwca 2020 



NAGRODY

Wszyscy członkowie zespołów konkursowych uzyskują cztery bonusy już na wstępie przy przyjęciu zgłoszenia zespołu:

1. Kubek konkursowy z postaciami powieści Mrok we krwi, I tom Kronik Dwuświata

2. Komplet zakładek i Kart Postaci

3. Wydruk Mapy Dwuświata

4. Bezpłatny e-book dowolnego formatu (papierowa wersja dostępna w miejscowej bibliotece)

Każdy z laureatów etapu I otrzyma: 

1. Pamiątkową koszulkę z grafikami z Kronik Dwuświata 

2. Voucher dający prawo bezpłatnego otrzymania wszystkich części Trylogii Mitrys w dowolnej formie po publikacji całego cyklu. 

3. Pendrive z nagraniami z przebiegu konkursu 

4. Nagrody ufundowane przez Sponsorów 


Zwycięski zespół otrzyma poza wszystkimi nagrodami z etapu I dodatkowo: 

1. Zestaw nagród (do podziału wśród członków zespołu): czytnik Kindle, dron, gogle VR 

2. Wywiad z członkami zespołu publikowany w sieci (Facebook, Instagram, Youtube) 

3. Nagranie wspólnej rozgrywki w GRĘ z autorem Trylogii Mitrys, Kroniki Dwuświata, Pawłem Kopijerem

Biblioteka, pod której opieką zgłosi się i nadeśle projekty największa liczba zespołów konkursowych, będzie miała możliwość zorganizować bezpłatne warsztaty z obszaru rozwoju kreatywności.


ORGANIZATOR

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie PSTD. Przewodniczącym Komisji Konkursowej jest agent wydawniczy, Hubert Skoczek. W skład Komisji Konkursowej wchodzą przedstawiciele firm wydających książki i gry. 


JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

Zgłoszenia zespołu do udziału w konkursie można dokonać: 

- poprzez wypełnienie formularza na stronie stowarzyszenia (http://pstd.org.pl/index.php/konkurs

- poprzez przekazanie formularza na którymś ze spotkań autorskich Pawła Kopijera 

- przesłanie formularza na adres przewodniczącego komisji konkursowej hubert@pstd.org.pl


Uczestnicy zarejestrowani w konkursie przesyłają prezentację swojego pomysłu na adres mailowy Przewodniczącego Komisji konkursowej: hubert@pstd.org.pl w formie nagrania video.

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE WYDARZENIA NA PORTALU FACEBOOK

https://www.facebook.com/events/541724053362920/?active_tab=about