MINERAŁY

banerpng


Już w tym miesiącu na naszych stołach zagoszczą Minerały. To wszystko dzięki IUVI Games.


MINERAY_Zawartojpg   

W grze Minerały wcielamy się w geologów wyruszających na wyprawę, której celem jest wydobycie drogocennych Minerałów. Dzięki starannemu planowi i bacznej obserwacji innych graczy będziecie w stanie wydobyć na powierzchnię wspaniałe bogactwa.


MINERAY_Elementy_1jpg   
  

W trakcie rozgrywki będziecie poruszali się po planszy i wydobywali Minerały. Im rzadsze i bardziej drogocenne, tym trudniej będzie je pozyskać. Możecie korzystać z ułatwiających wydobycie Narzędzi, pamiętajcie jednak, że każde ich użycie spowoduje utratę cennych punktów. Zdobyte Minerały zamienicie w Kolekcję, która przyniesie wam uznanie, na które tak ciężko pracowaliście. Gracz, który zgromadzi najcenniejsze skarby ziemi, zostanie zwycięzcą.


Pionki_Kafle_kartyjpg     


Niewątpliwym atutem gry są przepiękne wykonanie oraz ilustracje, których twórczynią jest absolwentka ASP w Katowicach Magdalena Śliwińska. Żeby tego było mało, Magda jest również twórczynią mechaniki Minerałów. Cała gra, co jest ostatnio bardzo rzadko spotykane, została wyprodukowana w Polsce, a wykonanie jest wręcz fenomenalne. Każdy z kafelków minerałów jest niepowtarzalną grafiką, wykonaną tradycyjną, akwarelową techniką, zatopioną w akrylu. Dodatkowo autorka i wydawnictwo zadbali również o skołatane nerwy graczy. W grze, w której plansza jest modułowa i przy każdej rozgrywce wygląda inaczej, otrzymujemy pionki wyposażone w specjalne przyssawki pomagające w wydobywaniu tytułowych Minerałów bez niszczenia układu planszy co kilka sekund. O ileż to mniej gromów i niecenzuralnych słów dzięki temu będzie wzlatywało w eter znad stołu.   

  MINERAY_Denko_2Djpg  

Pomimo bardzo bogatej zawartości, w skład której wchodzi ponad sto przepięknych kafli, karty, pionki itp., gra posiada bardzo niski próg wejścia oraz intuicyjne zasady, dzięki czemu sprawdzi się idealnie jako gra rodzinna, jednak również nieco bardziej wymagający gracze powinni znaleźć tu również coś dla siebie.