PODSUMOWANIE 2019 ROKU

banerpng


Rok 2019 wielkimi krokami zbliża się do końca, także i u nas przyszedł czas na krótkie podsumowanie i chwilę refleksji. Dla nas ten rok był wyjątkowy, ponieważ to właśnie w połowie stycznia 2019 postanowiliśmy założyć stronę i fanpage Gry Planszowe Łukasza i Pauliny. Zabieraliśmy się za recenzowanie z przekonaniem, że będzie to tylko nasze luźne hobby. Jedno z wielu, które zapewni nam miłą odskocznię od codzienności. Efekty przerosły chyba nasze najśmielsze oczekiwania. Oczywiście w związku z tym, że oboje nie potrafimy robić nic na pół gwizdka i zawsze wkładamy w to, co robimy całe serce, w rok udało nam się osiągnąć rzeczy, których kompletnie się nie spodziewaliśmy.


71189779_1305427309630455_4401472030990401536_ojpg  

Tak oto ograliśmy grubo ponad 200 różnych gier, z czego zrecenzowaliśmy ponad 130 pozycji. Recenzje raz lepsze, raz gorsze, różnie to bywa, gdy czasami brakuje weny twórczej, jednak zawsze rzetelne i zazwyczaj subiektywne, naszpikowane naszymi własnymi odczuciami. Regał z grami rozrósł się w szalonym tempie i z jednego skromnego słupka w Kallaxie zrobiły się prawie 3 pełne regały. W trakcie tego roku wzięliśmy udział w 14 imprezach planszówkowych pokonując łącznie prawie 4500 km, aby na nie dotrzeć. Przemierzyliśmy Polskę od Katowic i Krakowa, aż po Trójmiasto, nie zapominając oczywiście o naszej Bydgoszczy, w której staraliśmy się gościć na każdej Nocy Planszówek, organizowanej przez Centrum gier Pegaz. Poznaliśmy całe mnóstwo nowych, wspaniałych, życzliwych ludzi, którzy tak jak my są zakręceni na punkcie planszówkoego świata. Udało nam się również osiągnąć coś, czego kompletnie się nie spodziewaliśmy, przynajmniej nie w tym roku. Pewne rzeczy były w naszych głowach jako marzenia do spełnienia w najbliższych latach. Ku naszemu zaskoczeni środowisko planszówkowe okazało się na tyle otwarte, że w ekspresowym tempie po zaledwie kilku miesiącach działalności zostaliśmy patronami medialnymi Łowców Potworów oraz Karczmy pod Pękatym Kuflem wydawnictwa G3 oraz Dywizjonu 303 od Hobbity.eu.


50647905_1143444309162090_678776116063764480_ojpg

 

Kolejnym zaskoczeniem, jakie nas spotkało, było objęcie patronatem Drugiej edycji Planszówek w Spodku, które to w 2020 roku będą miały, aż dwie odsłony. Oczywiście, również będziemy mieli przyjemność patronować obu imprezom. Już zacieramy ręce i nie możemy się doczekać, bo katowickie imprezy są naprawdę wyjątkowe. Serce rośnie, gdy widzimy coraz większe zainteresowanie planszówkami. W naszej ukochanej Bydgoszczy reaktywację przeżył Bykon, któremu również mieliśmy okazję patronować oraz cały czas mają się świetnie odbywające się regularnie Pegazowe Noce Planszówek. Mieliśmy również przyjemność patronować jednej z największych imprez planszówkowych, VIII edycji Targów Gra i Zabawa, w ramach których odbywa się towarzyszący targom Festiwal Gramy.


pra 2jpg

 


Rok 2019 to był czas pełen wyzwań. Nie obyło się również bez trudnych momentów, jednak zawsze jest coś, co powoduje, że warto je przezwyciężyć, wrócić do pracy pełnym zapału i zarwać kolejne wolne popołudnia, wieczory i noce. To dzięki Wam wiemy, że to wszystko ma sens. Nie ma piękniejszego uczucia i większej radości, niż czytanie Waszych komentarzy, spotykanie Was na konwentach i słuchanie, że podoba się Wam to, co robimy. Dla nas to największa nagroda. Kiedy widzimy jak kręci się licznik like’ów na fanpage’u, gdy patrzymy na statystyki strony, z przyjemnością dochodzimy do wniosku, że naprawdę ktoś nas czyta. Dzięki Wam z zapałem siadamy do pracy i piszemy dalej. Dlatego to właśnie z myślą o Was powstał ten post. Chcielibyśmy podziękować Wam z całego serca za obecność, za to, że śledzicie nas, komentujecie, bierzecie udział w konkursach, akcjach charytatywnych itp. Mamy nadzieję, że przyszły rok przyniesie nam równie wiele pozytywnych wrażeń. Tak więc z ogromnym zapałem bierzemy się do pracy. Naszym ambitnym i bardzo nieśmiałym planem na rok 2020 jest kanał na youtube’ie. Zobaczymy, co przyniesie przyszły rok. Życzymy Wam Szczęśliwego Nowego 2020 Roku, aby spełniły się w nim Wasze marzenia, aby upłynął on pod znakiem miłości, radości i uśmiechu oraz aby był pełen sukcesów w życiu prywatnym, zawodowym, no i oczywiście planszówkowym.

 

Paulina i Łukasz