PUZZLOCADO

banerpng

Tym razem coś „okołoplanszówkowego”. Nie gra, ale coś, co też wymaga stołu. Nie zawiera kart czy kości, ale zmusza do wysiłku naszą spostrzegawczość oraz wyobraźnię przestrzenną. Właśnie otrzymaliśmy od Zapuzzlowanych wyjątkowo oryginalne puzzle, którym do przeciętności bardzo daleko. Puzzlocado, bo właśnie o nim mowa, to pierwsze w Polsce drewniane customizowane puzzle tworzone w Gdańsku, gdzie mieści się Avocado Pracownia Twórcza oraz warsztat 4Rest. Szczerze się przyznamy, iż widząc na wspieram.to startującą kampanię nie zagłębialiśmy się w szczegóły. Zazwyczaj omijamy większość wspieraczek, które nie są grami. Z pewnością nigdy byśmy się nie przekonali, co tracimy, gdyby nie odezwała się do nas jedna z pomysłodawczyń projektu. Chwila moment, małe przeboje z DPD i dociera do nas prototyp. Po otwarciu naszym oczom ukazały się oczywiście puzzle, ale dodatkowo również przypinki, naklejki etc. Jednak najmilszą niespodzianką była kartka z życzeniami dobrej zabawy od autorek. Tak, autorek, gdyż Puzzlocado to dzieło trzech kobiet, które opisują siebie jako pozytywne babeczki. Mamy nadzieję, że kiedyś się spotkamy i będziemy mieli okazję się osobiście przekonać.


IMG_20191010_170910jpg IMG_20191010_171524jpg  

To, co przy styczności z puzzlami rzuca się jako pierwsze w oczy to oczywiście materiał, z którego są wykonane. Nie jakiś standardowy karton, mamy tu do czynienia z pięciomilimetrową sklejką. Zupełnie inne wrażenia estetyczne niż przy standardowych puzzlach. Jednak w przypadku Puzzlocado o żadnym standardzie nie można praktycznie mówić. Wszystko jest zrobione na swój oryginalny i wyjątkowy sposób. Patrząc na to, jak się prezentują, to chyba one zaczynają tworzyć standard, do którego reszta puzzli powinna dążyć. Nie mamy tu do czynienia ze standardowym wzorem, który można spotkać wszędzie, różniącym się tylko obrazkiem, który staramy się ułożyć. Tu dostajemy puzzle o „nieoczywistych” kształtach. To, co wydaje się być krawędzią nie zawsze nią jest. W miejscu, które wydaje się być przeznaczone na jeden brakujący element nagle okazuje się, że umieszczamy trzy inne o nieprzewidywalnych kształtach. Nic w przypadku Puzzlocado nie jest oczywiste i w miarę układania odkrywamy, że o puzzlach nie wiedzieliśmy nic i że nawet nam się nie śniło, jak skomplikowany i ekwilibrystyczny może być układany wzór. To, co jest dodatkowo wręcz genialne, to elementy specjalne. My otrzymaliśmy puzzle ze znanym chyba na całym świecie widokiem zabytkowego żurawia stojącego w Gdańsku nad Motławą. Jakież było nasze zaskoczenie, gdy wśród układanych elementów zaczęliśmy znajdować żaglowce, żaglówki, kotwicę, portowego żurawia przypominającego do złudzenia te ze Stoczni Gdańskiej, czy znajdującego się herbie Gdańska lwa. Chyba równie dużą frajdę co samo układanie, które do najprostszych nie należy, stanowiło odnajdowanie wśród gąszczu elementów, kolejnych ukazujących rzeczy jednoznacznie kojarzące się z Gdańskiem lub morzem.


IMG_20191010_171148jpg IMG_20191010_171012jpg  

Jest to z pewnością jedno z najfajniejszych rozwiązań, jakie kiedykolwiek spotkaliśmy w puzzlach, a najlepsze jest to, że wśród wszystkiego, co znajdziecie na stronie kampanii, czyli kilku rozmiarów, wariantów, wzorów i opcji, które możecie wybrać i wesprzeć, jest jedna rzecz wyjątkowa. Możecie zamówić swoje unikatowe puzzle, których nikt inny nigdy nie będzie miał. Oczywiście każdy przeciętny zakład poligraficzny będzie wam potrafił nadrukować wasze zdjęcie oraz przy odrobinie profesjonalizmu wyciąć na ploterze lub po prostu zwykłą sztancą. To, czego tam nie dostaniecie, to wyjątkowe elementy. Nie dość, że wybieracie swoje zdjęcie, to jeszcze decydujecie, jakie elementy specjalne mają się w tej układance znaleźć. Interesują cię podróże? Nie ma sprawy. Masz Wieżę Eiffla, piramidy, Sfinksa itp. Uwielbiasz klimaty fantasy, anime, kreskówki? Bez problemu odnajdziesz wśród elementów smoki, zamki, jednorożce i jeszcze wiele innych. Tu otwierają się zupełnie inne możliwości. Nie trzeba tego kupować oczywiście wyłącznie dla siebie. Oryginalne i wyjątkowe puzzle jako dodatek do prezentu ślubnego dla Pary Młodej z ich zdjęciem? Pewnie. Gadżet promocyjny dla twojej firmy? Na pewno lepsze to niż kolejny długopis czy kalendarz. Zastosowań można znaleźć naprawdę dużo. Oczywiście, jeżeli ktoś ma talent, umiejętności i odpowiedni soft np. Jigsaw lub choćby zacięcie, aby tworzyć na stronach internetowych firm poligraficznych narzędziami online, może sam sobie projektować do woli, jednak nie jest to rozwiązanie, z którego skorzysta większość z nas.


IMG_20191010_171654jpg IMG_20191010_171046jpg  

Puzzlocado jest naprawdę czymś oryginalnym. Niby zwykłe puzzle na pierwszy rzut oka, jednak już po chwili odkrywacie, że wcale takie zwykłe to one nie są. My przy ich układaniu bawiliśmy się naprawdę dobrze i z pewnością nie żałujemy, że oderwaliśmy się od grania na dłuższą chwilę. Chyba jedyną, nie tyle wadą, co problemem z Puzzlocado jest ich cena. I nie chodzi o to, że według nas jest za wysoka, bo tego po prostu nie wiemy. Wytwarzane będą w Polsce nie w Chinach, grafiki je zdobiące też są autorstwa lokalnych twórców, którzy prawdopodobnie otrzymali lub otrzymają za wykorzystanie swoich prac tantiemy, czas poświęcony na projekt, koszty druku UV, materiały i cała reszta wszelkiej maści kosztów. To wszystko ma wpływ na cenę. Mamy nadzieję, że progi wsparcia nie odstraszą potencjalnych nabywców, gdyż puzzle są naprawdę wyjątkowe i już zdążyły zauroczyć masę osób. W momencie pisania tego tekstu kampania na wspieram.to już osiągnęła poziom 49% i jest na jak najlepszej drodze do sukcesu. Do jej końca zostało jeszcze sporo czasu, gdyż finisz przewidziany jest na 31.10.2019. Jeżeli się zdecydujecie wesprzeć Puzzlocado, to zdecydowanie się nie zawiedziecie. Piękne grafiki, fajne wykonanie, unikatowe elementy, frajda nie tylko z samego układania, ale również odnajdowania smaczków i nawiązań tematycznych wśród układanych puzzli. To wszystko robi tak zwaną przysłowiową robotę. Nam nie pozostaje nic innego jak odesłać was na stronę kampanii po więcej szczegółów, abyście sami mogli się przekonać czym Puzzlocado jest i podjąć decyzję.

wrpng