SZEREGOWY PINGWIN

banerpng

Autor: BRUNO CATHALA, MATTHIEU LANVIN

Wydawca: REBEL

Ilość graczy: 2 - 5

Przybliżony czas gry: 20 minut


Niedzielny wieczór, łapię doła, że to już prawie po weekendzie. Cholera, czemu on znowu tak szybko minął? Znowu pięć dni pracy przed nami. Siedzę znudzony, grzebię w najgłębszych odmętach internetu i nagle mail. Myślę, znowu jakiś kredyt, propozycja taniej wycieczki, reklama ciuchów, jednak nie... reklamowy spam z empik.com. O zgrozo sam się zapisałem do newslettera, a teraz narzekam, że dostaję maile. Jednak zaglądam. Jest promocja dla posiadaczy karty. Patrzę, a tam jest ona… gra, za 15 złotych, której jakiś czas temu widziałem gdzieś opis. Biorę. Kilka dni później przesyłka czeka do odbioru.


49898707_1137014029805118_7503826736816062464_njpg


Po otwarciu paczki, pierwsze co się rzuca w oczy to bardzo estetycznie zdobione tłoczone aluminiowe pudełko. Kryje ono w środku prostą instrukcję i około 100 bardzo fajnie zdobionych graficznie kart. Główny wątek nie jest niespodzianką, patrząc zwłaszcza na tytuł. Kto choćby raz w życiu słyszał o Madagaskarze lub Królu Julianie nie będzie miał wątpliwości o co może chodzić.

Rozgrywka jest lekka, łatwa i przyjemna. Mamy biegun, który dopadają skutki globalnego ocieplenia i grupa dzielnych pingwinów rusza z pomocą… brzmi znajomo. Podejmują się one misji zdobycia innego domu. Po co się ograniczać, ruszają z rozmachem. Dżungla, miasto, księżyc, pustynia, a część jednak chce osiąść w innych rejonach Antarktydy. Gra jest prostą karcianką polegającą na zdobywaniu przewag w poszczególnych z tych regionów przez posiadanie na stole kart mocniejszych, niż te które mają nasi przeciwnicy. Mamy do dyspozycji kilka pingwinów oraz parę zdolności specjalnych. Z pozoru gra wydaje się być dla dzieci, jednak niekoniecznie. Oczywiście można w nią spokojnie z dzieciakami grać, aczkolwiek wymaga ona odrobiny główkowania. Nie sposób rzucić na stół najsilniejsze karty i go przejąć. Co z tego, skoro na końcu podlicza się punkty z kart z przejętych sektorów, które zostały na ręku gracza, a nie leżą bezczynnie na stole.


49948444_1137013993138455_1380187465691693056_njpg


Ogólnie gra nas bardzo pozytywnie zaskoczyła. Za niewielkie pieniądze dostajecie całkiem fajną grę w wydaniu, którego z pewnością się nie będziecie wstydzili stawiając na półce obok innych tytułów. Możemy spokojnie ją wszystkim polecić.

CO NA TAK:
- łatwa, szybka i naprawdę relaksująca
- wymagająca trochę kombinowania
- bardzo dobra cena za tak estetyczne wydanie
- ciekawie rozwiązany tryb gry dwuosobowej

CO NA NIE:
- brak

OCENA: 4/6
wrpng