WORLD OF TANKS

banerpng

Autor: NIKOLAY PEGASOV

Wydawca: REBEL

Ilość graczy: 2 - 5

Przybliżony czas gry: 30 minut


Chyba nie ma nic piękniejszego na świecie, gdy Twoja ulubiona gra komputerowa zostaje wydana w wersji karcianej. Gdy tylko zobaczyliśmy ten tytuł na półce z grami planszowymi nasze oczy zapłonęły. Musimy JĄ mieć !!! Cena na w Matrasie - 90 zł. Trudno, dla takiego tytułu warto! BTW obecnie na stronie Rebel.pl o zgrozo można ją wyrwać za 29.95 zł

Cóż nie należymy do cierpliwych ludzi, więc czasem dwa razy tracimy. ☺️Plan był ambitny- wracamy do domu i gramy. Nie wiedzieć, czemu w ferworze walki zasiedliśmy do niej w okolicach 3.00 nad ranem. Wstyd się przyznać, ale podczas rozkładania kart i przygotowywania rozgrywki ZASNĘŁAM. Łukasz do tej pory nie może mi tego darować. Na szczęście następnego dnia udało się nam zasiąść do gry. Naszym oczom ukazała się bogata zawartość pudełka w tym 100 kart pojazdów idealnie odwzorowujących te z gry komputerowej po 25 dla każdego z państw: ZSRR, Niemcy, USA i Francja.


49376426_1136473116525876_5977236665071042560_njpg


Oczywiście każdy z pojazdów ma swoją siłę ataku oraz określoną ilość punktów obrony.Zasady są naprawdę proste, a instrukcja napisana w przystępny sposób.
Każdy z graczy otrzymuje 3 karty bazy ich zniszczenie oznacza koniec gry. Do swojej puli dostajemy 6 kart Koszar, które tasujmy i odkładamy na bok rewersem do góry - to będzie nasz Garaż, z którego pobieramy jednostki. Stos kart odrzuconych nosi nazwę Magazynu, tam lądują wszystkie pojazdy pokonane w walce. Gracze biorą do ręki 3 karty ze swojego Garażu.
Na środku rozkładamy 4 karty pojazdów ze stosu 100 dostępnych, obok kładziemy kartę złomowisko. Na górze rozkładamy 6 kart osiągnięć oraz karty medali, które otrzymujemy po zniszczeniu jednostki. Warto wspomnieć, że każda z jednostek posiada swój koszt oraz ilość surowców potrzebnych do zakupu kolejnych pojazdów. Oprócz kupowania jednostek oczywiście mamy też możliwość atakowania pojazdów wroga oraz niebronionej bazy. Koniec gry następuje w momencie, gdy wszystkie trzy bazy jednego gracza ulegają zniszczeniu lub gdy została zabrana ostatnia, dziewiąta, karta z jednym Medalem z jednego ze stosów. Zwycięzcą zostaje ta osoba, która zebrała więcej medali.

Gra jest naprawdę zacna nie tylko ze względu na ścisłe nawiązanie do World of Tanks w wersji online, ale także ze względu na samą mechanikę i płynny przebieg rozgrywki. Planujesz, zbierasz jednostki tak, aby Twoja talia kart pozwoliła Ci na rozgniecenie przecinka w proch. Oczywiście niejednokrotnie okazuje się to bardziej skomplikowane, bo przeciwnik nie próżnuje. Ogólnie bawiłam się naprawdę świetnie spuszczając Łukaszowi łomot.

CO NA TAK:
- klimatyczna gra w nawiązaniu do najlepszej gry online ever
- wszystko co związane z czołgami jest bomba

CO NA NIE:
- spora losowość, czasami karty układają się tak, że albo Cię nie stać na pojazdy albo są beznadziejne P.S przetasujcie dobrze talie

OCENA: 5/6
wrpng