TARGI GRA I ZABAWA ORAZ FESTIWAL GRAMY

banerpng


Listopad zapowiada się dosyć intensywnie. Praktycznie co weekend czeka nas jakiś wyjazd, jednak tym na który czekamy chyba najbardziej to wypad do Gdańska. W dniach 23 i 24 listopada 2019 w AmberExpo odbędą się już po raz ósmy Targi Gra i Zabawa, a towarzyszyła im będzie prawdziwa gratka dla fanów wszelakich gier, 19. edycja Trójmiejskich Spotkań z Grami Planszowymi Festiwal Gramy. Przypadł nam zaszczyt znalezienia się w gronie patronów medialnych wydarzenia. Oprócz typowo planszówkowych patronów, Targi swoim honorowym patronatem objęli również Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Gdańska.


1jpg  

Na graczy czeka niezliczona ilość atrakcji, które zapewnią wyśmienitą zabawę nie tylko graczom, którzy zjedli zęby na planszówkach i grali już w praktycznie wszystko, ale także osobom, które dopiero w ten świat chcą wejść lub po prostu jedynie marzą, aby spędzić przyjemnie rodzinne chwile nad planszą, kośćmi lub kartami. Podczas imprezy znajdziecie wydawnicze nowości, kultowe gry, kreatywne zabawy, niezliczone konkursy, mistrzostwa i turnieje, warsztaty plastyczne, komiksowe oraz przybliżające tajniki sprawnego układania kostki Rubika i mnóstwo innych atrakcji. Nie będziemy narzekać na nudę. Nie wierzycie, o to rok 2018 w kilku liczbach. 2600 tytułów w wypożyczalni, które zostały łącznie wypożyczone 5040 razy. 18 godzin nieustannej gry, podczas której non stop zajętych było 2500 krzeseł i 580 stolików. Łącznie przez wydarzenie przewinęło się 11 tysięcy osób. W tym roku cel jest jeden. Pobić ubiegłoroczny rekord.


gramyJPG

Festiwal Gramy to okazja, aby zagrać i przetestować blisko trzy tysiące gier. Planszówki, imprezówki, strategie, SciFi, przygodówki, logiczne oraz karcianki. Coś dla każdego, zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących. Zabierzcie ze sobą i zaproście do gry wszystkich, rodziny, przyjaciół, znajomych i nieznajomych. Wszyscy otrzymają gwarancję dobrej zabawy. Dla planszowych wyjadaczy w Strefie Premier z Essen  znajdą się premierowe tytuły, które trafiły do Gdańska prosto z największych na świecie targów Spiel.

 

-IKA0773_zoomjpg  

Tegoroczne spotkanie to oprócz relaksu również wielkie emocje. Już po raz trzeci zostaną wybrane Gry Roku Targów Gra i Zabawa, a sądząc po ubiegłorocznych laureatach, wybory te są zawsze trafiona. W 2018 roku Grą Roku została Sagrada, Familijną Grą Roku została polska edycja Paperback, a tytuł Dziecięcej Gry Roku przypadł Karakowi. Targi to również mnóstwo turniejów, w których udział może wziąć każdy. W tym roku na graczy czekają między innymi turniej we Wsiąść do pociągu: Polska oraz otwarty turniej pod hasłem "Szachy łączą pokolenia". Nie zabraknie też atrakcji i wyzwań dla miłośników Cosplay’a. Wszyscy oni mogą spróbować swoich sił w drugiej edycji Konkursu Cosplay Targów Gra i Zabawa. Udział w nim należy zgłosić organizatorowi do 15 listopada. Łączna pula nagród to 2000 zł!

 

-IKA2307_zoomjpg  

Nie mniej emocji będzie towarzyszyło wydarzeniu z udziałem najlepszych młodocianych miłośników kostki Rubika z całej Polski. Podczas targów odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w Speedcubingu 2019. Poza klasyczną kostką Rubika 3x3x3,na scenie zobaczymy również rywalizację w ośmiu widowiskowych konkurencjach. Dodatkową atrakcją dla publiczności będą zręcznościowe konkursy z nagrodami. Organizatorzy przygotowali też największą w Polsce wystawę mozaik wykonanych z ponad 4000 kostek Rubika! Autorami prac są członkowie gdańskiego klubu speedcubingu. W trakcie mistrzostw odbędą się również wielkie warsztaty układania kostki Rubika, a całe to wydarzenie poprowadzi zwycięzca programu "THE BRAIN - Genialny Umysł" - Adam Polkowski.

 

MPJ2019LOGOpng

Jednak to jeszcze nie wszystko. Nie można tylko siedzieć nad planszą cały weekend. Ruch i sport to zdrowie. W sobotę w hali C AmberExpo odbędą się Mistrzostwa Europy w FIT-KID & Fitness Aerobic, a w niedzielę będzie można podziwiać „roztańczone” VI Grand Prix Fitness Aleksandry Kobielak, czyli niesamowitą kombinację umiejętności, sportu i widowiska. Na scenie zaprezentują się zawodnicy w wieku od 5 do 18 roku życia, a także Duety i Formacje Fitness.

 

GDZIE:

AmberExpo | Gdańsk, ul. Żaglowa 11

KIEDY:

23 listopada 2019, godz. 10.00 – 20.00

24 listopada 2019, godz. 10.00 – 18.00

WEJŚCIÓWKI:

- jednodniowa:  normalna 20 zł/os. ; ulgowa 10 zł/os.

- dwudniowa: normalna 30 zł/os., ulgowa 15 zł/ os.

- dzieci do lat 6 wstęp bezpłatny!

Wejściówki do nabycia podczas Targów w kasie AmberExpo.

Upoważnieni do zakupu biletów ulgowych są osoby posiadające KARTY DUŻEJ RODZINY, dzieci powyżej 6 r.ż., uczniowie, studenci do 26 r.ż., osoby niepełnosprawne (zakup biletu w kasie po okazaniu legitymacji),emeryci, grupy zorganizowane (szkoły, grupy powyżej 10 osób.)

 

Zapraszamy do śledzenia naszej strony, jak również stron organizatorów oraz poświęconych samemu wydarzeniu, z pewnością znajdziecie tam dużo ciekawych aktualizacji.

WYDARZENIE NA FB (klik)

STRONA TARGÓW GRA I ZABAWA (klik)