Dead Men Tell No Tales

Redakcja

22 stycznia, 2024

Dead Men Tell No Tales – zasady gry

Dead Men Tell No Tales to gra kooperacyjna, w której zadaniem graczy jest wspólne plądrowanie statków. Każdy z uczestników otrzymuje własną kartę postaci i wykonuje różne czynności za pomocą punktów akcji. W zależności od potrzeb mogą to być takie aktywności jak walka z majtkami, bieg, wymiana ekwipunku lub odpoczynek. Wygrana wiąże się z wyniesieniem odpowiedniej liczby łupów z płonącego statku.

Dead Men Tell No Tales – opinie użytkowników

Dead Men Tell No Tales to pozycja, która uzyskała dużo pochwał od graczy. Jej ciekawa szata graficzna potrafi zbudować odpowiedni klimat odpowiadający tematyce gry. Jest chwalona za konieczność dokonywania nieoczywistych i dobrze przemyślanych wyborów. Kolejna wspominana zaleta gry to aktywna współpracy pomiędzy jej uczestnikami. Bez drużynowego podejścia nie ma mowy o pozytywnym wyniku rozgrywki. Wielu graczy ceni ją za złożoność zmuszającą do logicznego myślenia podczas wykonywania kolejnych ruchów.

Dead Men Tell No Tales – czy warto?

Bez wątpienia Dead Men Tell No Tales to tytuł urzekający dużą oryginalnością. Sprawdzi się zarówno wśród początkujących, jak i zaawansowanych graczy. Jest to możliwe dzięki szeroko pojętej kooperacji między jej uczestnikami, którzy mogą dawać innym cenne wskazówki. Opisywana gra nie zajmuje dużej ilości czasu, przeważnie jedna partia zajmuje nie więcej niż godzinę. Co ważne Dead Men Tell No Tales nie wymaga dużej ilości uczestników. Może być rozgrywana zarówno przez 5, jak i tylko dwóch graczy.

Polecane: