Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie

Redakcja

20 stycznia, 2024
Recenzja gry Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie Ucieczka z wyspy ognia, uratowanie bezbronnej Jenny czy polowanie na King Konga? To tylko niektóre z wielu stworzonych na potrzeby gry nietuzinkowych scenariuszy autorstwa Ignacego Trzewiczka, który tym razem zabiera nas w fascynującą przygodę po świecie Robinsona Crusoe – najsłynniejszego rozbitka na świecie. 

Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie – czy warto zagrać w tę grę?

Zdecydowanie! Robinson Crusoe jest niezwykle wciągającą grą planszową, która dzięki swojej złożoności i oryginalności kilkukrotnie zdobyła tytuł gry roku. Nie należy do grona gier o niskim poziomie trudności, jednak opisane zasady są bardzo logiczne, co pozwala na szybkie ich przyswojenie i dedukowanie następnych. Jej pomysłowość, wykonanie graficzne, bezkonkurencyjność oraz wysoka wartość merytoryczna zachwycają nawet najbardziej wybrednych znawców gier planszowych.
robinson crusoe gra

Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie – gra dla całej rodziny

Robinson Crusoe, jako gra kooperacyjna, świetnie sprawdzi się na rodzinne wieczory przy planszówkach, ponieważ wynosi na piedestał to, o co zostaje zapomniane przy wielu innych tytułach: współpracę. Ten zamysł pozwala na zniwelowanie kłótni, dyskusji oraz nieporozumień, które tak często towarzyszą spotkaniom w gronie najbliższych. Scenariusze i wyzwania dostarczane przez grę sprawiają, że jest ona idealną formą rozrywki dla małych, i dla dużych. Jako tematyczna planszówka, Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie pobudza kreatywność, wspiera rozwój logicznego myślenia oraz wspomaga dynamizację myślenia refleksyjnego, co jest zalecaną formą rozrywki dla wszystkich grup wiekowych. 

Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie – jak grać?

To, co najbardziej wyróżnia tę pozycję na rynku, jest jej kooperacyjność. Gracze nie walczą między sobą, tylko wspólnie starają się znaleźć jak najlepsze rozwiązania dla całego obozu. Zbieranie drewna, zapewnienie sobie schronienia, wysłanie psa na polowanie czy eksploracja kolejnych terenów wyspy – te decyzje podejmowane są ze wszystkimi uczestnikami rozgrywki. Ponadto, istnieje możliwość grania w pojedynkę, co dla wielu fanów gier planszowych będzie wspaniałą informacją: w końcu oznacza to, że w Robinsona można grać w dowolnym miejscu i o dowolnej godzinie, jako że nie wymaga angażowania osób trzecich. W grze możemy zrealizować nie jeden, a aż siedem dostępnych scenariuszy! Standardowa rozgrywka jest przeznaczona dla 1-4 graczy, trwa od 60 do 120 minut i jest zalecana dla grupy wiekowej 8+. Jeżeli szukacie fascynującej i pomysłowej gry planszowej, która urzeknie was i fabułą, i wykonaniem, to Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie jest zdecydowanie pozycją, na którą powinniście zwrócić szczególną uwagę. 

Polecane: